Muzu daha fazla tüketmelisiniz!

Verification: f620c14aed060f2a
04.02.2018
A+
A-

Foodmatters.com’un araştırmasına göre müz çok bilinmeyen ancak önemli olan 25 fayda barındırmaktadır. Sizler için bunlardan bazılarını derledik. Eminiz ki bundan sonra müza şimdiye kadar baktığınız gözle değil bir mucizevi ilaç olarak bakacaksınız. Muzun depresyona iyi gelmekten tutunda diyabete iyi gelmesine kadar birçok faydası görülmüştür. Hatta habere göre zihine bile iyi geldiği söylenmektedir. Tabii ki aşağıda sayılanları tek başına bir dogru kabul edip, uymanız gereken diyet, ilaç, ve doktorunuz tarafından önerilen uygulamaları ihmal etmeniz faydanıza değil hatta ölümünüze neden olabileceğini unutmayın.

 

1- Depresyon

 

Muzun ilk faydası son zamanlarda herkesin büyük bir problemi haline gelen depresyon. Muzlar, içinde barındırdığı yüksek orandaki triptofanlar sayesinde daha çok serotonin barındırır ve bu nedenle depresyonun üstesinden gelirler.

 

2- Enerji ve Kan Şekeri

 

Yapacağınız egzersiz öncesi iki muz yemeniz size daha fazla enerji verip kan şekerinizi dengelemekte yardımcı olur.

 

3- Kas ve bacak krampları

 

Bir muz yiyerek egzersiz sırasında kas kramplarına ve gece bacak kramplarında karşı kendinizi koruyun.

 

4- Kansızlık

 

Kanınızı güçlendirin ve muzda bulunan demirle kansızlığınızı azaltın.

 

5- Tansiyon

 

Yüksek potasyuma sahip olup düşük tuz içeren, muz resmi olarak FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairese)  tarafından kan basıncını düşürme ve kalp krizi ve felce karşı korumada başarılı olduğu kabul edilmektedir.

 

6- Kanser

 

Muz yemek, böbrek kanserini önlemede yardımcı olur, gözleri maküler dejenerasyona karşı korur ve kalsiyum emilimini arttırarak güçlü kemikler oluşturur.

 

Müzün diğer 19 faydası ve makalenin orjinali için

 

http://www.foodmatters.com/article/25-powerful-reasons-to-eat-bananas

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.