Türkiye’de Gıda ve Bakkaliye Perakendeciliği, Pazar Payları, Özet ve 2021 Tahminleri

Verification: f620c14aed060f2a
03.02.2018
A+
A-

Girişimciler ve uluslararası finans kurumları için raporlar hazırlayıp danışmanlık veren Wise Guy, Türkiye’nin gıda ve parekende sektörünü analız ettiler. Raporun içeriğini ve hedeflerini özetiyle beraber sizler için çevirdik.

Özet

“Türkiye’de Gıda ve Bakkal Perakendeciliği, Pazar Payları, Özet ve 2021 Tahminleri,” geçmiş ve tahmini perakende satışlar için veri sağlamakta ve Türk perakende ortamıyla ilgili iş ortamı ve riskler hakkında bilgi içermektedir. Buna ek olarak, Türk gıda ve bakkal perakende pazarını etkileyen anahtar tüketici eğilimlerini analiz etmektedir.

 

Gıda perakende satışları 2016 yılında Türkiye perakende pazarında % 62,4 ile en yüksek payı oluşturuyordu. 2016 yılında 388.3 milyar TL satış gerçekleştiren sektör, 2016-2021 yılları arasında % 10.2’lik sağlıklı bir yıllık bileşik büyüme oranı ile 2021 yılına kadar 613.2 milyar TL’ye ulaşması bekleniyor.

Bu rapor başka ne sunuyor?

– Tüketici alışverişindeki en yeni eğilimleri derinlemesine analiz ederek alışveriş, tüketici analizleri ve piyasa dinamikleri faktörlerini kapsamaktadır.

– Raporda ayrıca, gıda ve bakkal kategori grubundaki önemli perakendecileri, ürün teklif analizi ve pazar konumu ile 2016’da son önemli gelişmeler ile birlikte analiz eder.

– Tüketici trendlerine, değişen ekonomik ve demografik faktörlere, teknoloji yeniliklerine ve diğer makroekonomik faktörlere dayalı pazar bilgileri analiz ediyor.

– Perakende satışlar ve gıda ve bakkal sektöründe en hızlı büyüyen ürün kategorilerini incelemektedir.

– Gıda ve bakkalda değişen perakende dinamiklerine ilişkin niteliksel ve niceliksel anlayışları incelemektedir.

Kapsam

– 2016 yılında toplam perakende sektörünün % 62.4’ünü oluşturan en büyük sektör gıda ve bakkaliyedir

– Hipermarketler, süpermarketler ve satış mağazaları, Türkiye’de yiyecek ve bakkaliye satışlarında en hızlı ve en büyüyen ikinci kanaldır.

– Tahmini periyot süresince çevrimiçi perakende satışlarının % 19,6’lık bir yıllık bileşik büyüme oranı ile büyümesi bekleniyor

– BİM, % 4.7 pazar payı ile bu sektörün lider oyuncusu, bunu Migros ve A101 izlemektedir.

Raporu Satın Alma Nedenleri

– Türk perakende pazarında gıda ve bakkal sektörüyle ilgili kapsamlı bir bilgi edinmek ve tedarik zincirinizin başlangıcından itibaren rekabet avantajı geliştirmek için

– Yararlanılacak en iyi fırsatları belirlemek için yiyecek ve bakkal kategorisinde mevcut ve tahmini davranış eğilimlerini bilmek için

– Gıda ve bakkaliye pazarında faaliyet gösteren kilit uluslararası ve yerli oyuncuların analizi için

– Hayati ekonomik ve nüfus trendlerini, gıda ve bakkal piyasasını etkileyen anahtar tüketici ve teknoloji eğilimlerini analiz ederek, ürün talebinizi ve stratejilerinizi talebi karşılamanıza yardımcı olacak yeni fırsatları keşfetmek için

– Türk perakende pazarında faaliyet gösteren kilit uluslararası ve yerli oyuncuların analizi – mağaza sayıları ve kazançlar da dahil olmak üzere rekabet avantajı sağlayan ve pazar payınızı artırmak için fırsatları belirleyebilmek için.

 

Raporu satın almak için

https://www.wiseguyreports.com/reports/2811738-food-grocery-retailing-in-turkey-market-shares-summary-forecasts-to-2021

 

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.