Sütle Tedavi

Verification: f620c14aed060f2a
01.11.2018
A+
A-

Sütlerle Tedavi:

Eşek Sütü: Eşek sütü içerdiği mineral , vitaminler ve proteinler açısından anne sütüne en yakın süttür. Tarihin eski dönemlerinde beri bu süt güzellik ve bakım için kullanılmıştır son dönemlerde de yeni güzellik ürünlerinin terkibine girmektedir. Eşek sütünün cildi taze tutucu etkisi vardır. Yüksek sindirilebilir özelliği vardır, çünkü yapısında pıhtılaşabilen kazein bulunmaz ve de daha az yağlıdır. İnek sütü proteinleri gibi alerji oluşturmaz inek sütüne alerjisi olan çocuklar için iyi bir alternatiftir.  Eşek sütü eser elementler, mineraller, vitaminler, zengin protein yapısı, omega 3 içeriği, immuno globülin (IG) içeriği oldukça zengindir o yüzden bağışıklık metabolizmalarını güçlendirmek için oldukça zengindir. Daha kolay sindirildiği için bağırsak hareketlerinin artmasına yardımcı olacaktır. İnek sütü proteinine bağlı gelişen kabızlık durumlarında eşek sütüne geçen bebeklerin daha az kabızlık yaşadığı görülmüştür. Karaciğerde detoksifikasyon yaptığına dair çalışmalar vardır.Karaciğer mitokondriyal ayrışmayı hızlandırır,antioksidan ve antiinflamaruvar savunmaları geliştirir. Eşek sütü bağırsak mikrobiyotasını zenginleştirerek mitokondriyal fonksiyonları artırır. Eşek sütü yüksek antialerjik etkisine bağlı olarak  gelişmiştir.  A549 tipi insan akciğer kanserliler de  yapılan bir çalışmada eşek sütündeki aktif bileşenlerin antiproleratif ve anti kanser etkisi  fark edilmiştir. İnsan bağırsak hücrelerinde ve insan deri altnda yüksek mikrobiyota oluşumunu sağlar buna bağlı bir çok faydalı etki gelişir.

Eşek sütüyle ilgili bilgiler henüz daha çok yenidir üzerinde yapılmış bir çok çalışma olsada yinede daha bir çok çalışma yapılması gerekmektedir eşeklerin genetik olarak ta incelenmesi  doğru olacaktır bu konuda daha önümüzdeki dönemlerde bir çok öalışmalar olacağına inanmaktayım .

Deve Sütü: Yüzyıllardır göçebeler tarafından tedavi ve güç vermesi amacıyla kullanılan deve sütü, bağışıklık sistemi, diyabet tedavisine yardımcı olması, otizm belirtilerini azaltması ve hastalıklara karşı daha etkili bir koruma sağlaması gösterilmektedir.

Editör Notu:

Bu seri boyunca yayınlacak her türlü bilgi doktorunuzun onayına tabi tutulması gerekmetedir. Bu yazı dizisi boyunca yazılacak herşeyin doktorların ve bilim adamlarının onayı olmadan uygulanması ölüm dahil birçok hastalığa sebep olacağını unutmayın.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.