Şifalı Hayvanlar ve Hayvanlarla Tedavi

Verification: f620c14aed060f2a
20.10.2018
A+
A-

ŞİFALI HAYVANLAR

Hepimiz şifalı bitkileri duymuşuzdur. Hatta tamamlayıcı tıp veya alternatif tıp denilince aklımız bitkilerle tedaviye (Fİtoterapi) yani şifalı bitkilere sürat ediyor. Ya peki yüzyıllarca, hayvanlarında aynı amaçla kullanıldığını biliyor muydunuz veya kullanımına hiç şahit  oldunuz mu? Olmadıysanız bu yazı serisi tam siz göre!  Şifalı diyebileceğimiz bazı  hayvan ve hayvan ürünlerini sizler için sıraladık;

Yazı dizimiz yarından itibaren başlayacak ve hergün bir grup hayvan ve hayvan ürününü sizler için sıralayacağız. Serimizin ilk yazısı yarın arı ve arı ürünleri ile tedavi üzerine olacaktır. Aslında arıların zaten tarımda ki yerini biliyorsunuzdur. İkinci yazımız, balıklarla tedavi üzerine daha sonraki yazımız, akvaryum ile tedaviyi çok kısa bir şekilde yazacağız. Serimizin dördüncü yazısı yağlarla tedaviye ayrılacak, beşinci yazımız sülükle tedavi ile ilgili olacak. Serimizin altıncı yazısı örümcekle tedavi yedinci yazımız ise salyangozlarla ilgili olacaktır. Sekizinci yazımızı yosun, dokuzuncu yazımızı kaplumbağa, onuncu yazımızı akreple tedavi alacaktır. Yazı serimiz yılanlarla tedavi, sütler ile tedavi ve kirpi eti ile tedaviyle devam edecek. Son olarak yunus terapisi ile bitecektir. 

Editör Notu:

Bu seri boyunca yayınlacak her türlü bilgi doktorunuzun onayına tabi tutulması gerekmetedir. Bu yazı dizisi boyunca yazılacak herşeyin doktorların ve bilim adamlarının onayı olmadan uygulanması ölüm dahil birçok hastalığa sebep olacağını unutmayın.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.