Reçete Gerektirmeyen 2 Doğal Antibiyotik

Verification: f620c14aed060f2a
06.02.2018
A+
A-

Antibiyotik ilaçlar günümüzde en çok tuketilan ilaçlardan biri haline geldi. Bunun sonucu olarak, insanlar sindirim sistemlerine zarar verip ve gelecekte karşılaşılacak enfeksiyonlara karşı doğal bağışıklıklarını zora soktular. Bu beş güçlü doğal antibiyotik ile, sindirim destrüksiyonu olmadan enfeksiyonlardan kurtulun.

1. Sarımsak

Doğal antibiyotiklerin başında sarımsak gelmektedir. Sarımsak, binlerce yıldır tüm dünyadaki kültürlerle tıbbi olarak kullanılmıştır. 1700’lu yıllarda veba derdinden kürtümak için sıkça kullanılmış bir bitkisel ilaçtır.

Sarımsak potent antibiyotik, antiviral, antifungal ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve zararlı bakterilerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur ve insan bağışıklığını korumaya yardımcı olur. Sarımsakta bulunan aktif bileşen (allicin) zararlı bakterileri öldürmek ve yoketmek için kilit unsurdur. Bu bileşikleri harekete geçirmek için ezerekk çiğ sekilde, sıcak bir çaya katarak veya hafifçe pişmiş yiyeceklere ekleyerek yiyebilirsiniz.

2. Kekik Yağı

Kekik Yağı , yararlı bakterilere zarar vermeden zararlı bakterilere zarar öldürür. Kekik yağındaki anahtar antimikrobiyal bileşen, karvakrol’dür. Etkili olabilmesi için kaynağınızın en az yüzde 70 oranında karvakrol içeriğinden kaynaklandığından emin olmanız gerekir.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.