Ödüllü Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması

Verification: f620c14aed060f2a
14.10.2020
A+
A-

Ödüllü Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması

Dünyada her gün 5 milyona yakın ekmek ve her yıl 18 milyon tonu aşkın sebze ve meyve çöpe gidiyor. İsraf edilen bu gıdaların maliyetiyle her yıl 60 hastane ve 120 okul açılabilir.

Dünyada 870 Milyon Aç İnsan Var!

İsraf edilen gıda miktarının %25’ini azaltmak dünyadaki 870 milyon aç insanı doyurabilir. FAO verilerine göre yılda 1,3 milyon ton gıda çöpe atılıyor ve bu gıdanın %40’ı yenilebilecek durumdadır.

Gıdalarımızın Çoğu Evlerden Çöpe Gidiyor

Buzdolabında kalan atık yiyecekleri artık çöpe atmanıza gerek yok.Gıdaları değerlendir!

Yarışmaya Kimler Katılabilir

Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm üniversitelerde okuyan her öğrenci bölümü ve sınıfı fark etmeksizin yarışmamıza katılabilir.
Yarışmaya bireysel olarak veya takım halinde başvuru yapabilirsin.
Başvuruları takım temsilcileri, takımı adına yapacaktır.
Başvuruda ismi bulunan bütün öğrencilerin ortak başvuru yapması gerekmektedir. Aynı proje ile birden fazla başvuru yapılamaz.
Başvuru koşullarının başvuruda yer alan tüm öğrenciler tarafından sağlanması zorunludur. Yarışmanın herhangi bir aşamasında veya yarışma tamamlandıktan sonra koşulları sağlamadığı kurum tarafından tespit edilen başvurular yarışmadan elenir, verilen ödüller geri alınır.

Ödüller

1. Ödül
30. 000 TL

2. Ödül
15.000 TL

3. Ödül
10. 000 TL

Mansiyon Ödül
5.000 TL

Mansiyon Ödül
5.000 TL

 

Başvuru Belgeleri

Başvuru tarihleri (1 Mayıs 2020 – 30 Haziran 2021) içinde alınmış resmi nitelikli (imzalı veya barkodlu) veya E-devlet üzerinden alınan ve program bilgilerini içeren barkodlu öğrenci belgeleri
Proje raporu ve özeti

Üçten fazla öğrenci tarafından hazırlanan projelerde, başvuruda isimleri yer almayan kişilere ait muvafakatnameler

Proje için gerekli olması halinde Etik Kurul/Yasal İzin/Özel İzin Belgesi, (Resim veya benzeri kullanımlar için)
*Eksik, hatalı veya yanlış bilgi veya belge ile başvuru yapılması veya değerlendirme kriterlerinde Etik İhlal Gerekçeleri belirtilen durumlarının tespiti halinde başvurular yarışmadan elenir, verilen ödüller geri alınır.

Nasıl Başvurulur?

Başvurular 1 Mayıs 2020 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında web sitesi üzerinden online yapılacaktır.

Proje başvurusu yapılırken takım temsilcisinin kendisinin, projede yer alan tüm öğrencilerin, varsa danışmanın ve projenin bilgilerinin başvuru dosyasında olması gerekir.

Başvuruda Öğrenci Belgeleri, varsa Muvafakatnameler, Proje Özeti (en az 150, en fazla 300 kelime) ve PDF formatında Proje Raporu (en az 2, en fazla 20 sayfa) olarak teslim edilir. Bu belgeler dışında kalan belgeler (resim, çizim, anket, yazılım vb.) sistemde diğer belgeler ek olarak beyan edilir.
Başvuru sırasında yarışma kategorisinin seçilmesi zorunludur. Birden fazla alanı kapsayan projelerde projenin özgün/yenilikçi unsurunun önde olduğu alanın seçilmesi gerekir. Örneğin; ev tüketimi, depolama ıslahı, perakendecilik gibi.
Başvuru tarihinden sonra öğrenci veya diğer bilgiler de dahil olmak üzere hiçbir değişiklik talebi kabul edilmez.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.