11. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması

Verification: f620c14aed060f2a
18.09.2019
A+
A-
  1. TARIM VE İNSAN FOTOĞRAF YARIŞMASI

Toprağın, tarımın, ormanı ve suyun önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan “11. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması”, Genel, Çiftçi, Öğrenci, Tema, Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları ve DenizBank Çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşiyor. Her yıl farklı bir konunun üzerinden yapılan yarışmada bu yıl Tema kategorinin konusu “Su” olarak belirlenmiştir.

Hangi fotoğrafla yarışmaya katılabilirim?

Yarışmacılar tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katılabileceklerdir.

Kimler katılabilir?

Yarışmaya seçici kurul, yarışma düzenleme kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları dışında profesyonel ve amatör fotoğrafçılar katılabilir.

Yarışmada yaş sınırı yoktur, katılım ücretsizdir.

Yarışma “Genel”, “Çiftçi & Üretici”, “Öğrenci”, “Tema”, “Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları” ve “DenizBank Çalışanları” olmak üzere 6 (altı) kategoride düzenlenmektedir. Katılımcılar koşullarına uyan birden fazla kategoride yarışmaya katılabilirler. Katılımcılar bir kategori için en fazla 5 (beş) adet eserle yarışmaya katılabilir.

Yarışma renkli sayısal (dijital) ortamda olup, baskılar kabul edilmeyecektir. Siyah-beyaz ve sepya gibi monokrom (tek renk) fotoğraflarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Diğer yarışma koşulları teknik detaylar.

Son katılım tarihi ne zaman?

Son katılım tarihi 30 Eylül 2019 olarak belirlenmiş. Katılmak isteyenler elini çabuk tutmalı.

Sonuçların açıklanması ne zaman?

Sonuç bildirimi tarihi 4 Kasım 2019 olarak belirlenmiştir.

Değerlendirme ve ödüllendirme nasıl olmaktadır?

Değerlendirme kurul tarafından yapılmakta. Kurul; Şükrü KANBER (T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı), Ozan SAĞDIÇ (Devlet Sanatçısı), Mehmet Arslan GÜVEN (Fotoğraf Sanatçısı ve Öğretim Görevlisi), Perihan YÜCEL (DenizBank Kültür ve Sanat Danışmanı), Ümit BEKTAŞ (Fotoğraf Sanatçısı ve Foto Muhabiri (Reuters Türkiye)) gibi önemli isimlerden oluşturulmuş.

Yarışma sonucunda başarılı olanlara farklı kategorilerde özel ödüller verilmektedir.

Osman İnan

17.09.2019

osmaninan1985@gmail.com

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.