Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması

Verification: f620c14aed060f2a

Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması

Dünya, Geleceğini Çöpe Atıyor!

Dünyada her gün 5 milyona yakın ekmek ve her yıl 18 milyon tonu aşkın sebze ve meyve çöpe gidiyor. İsraf edilen bu gıdaların maliyetiyle her yıl 60 hastane ve 120 okul açılabilir.

Dünyada 870 Milyon Aç İnsan Var!

İsraf edilen gıda miktarının %25’ini azaltmak dünyadaki 870 milyon aç insanı doyurabilir. FAO verilerine göre yılda 1,3 milyon ton gıda çöpe atılıyor ve bu gıdanın %40’ı yenilebilecek durumdadır.

Gıdalarımızın Çoğu Evlerden Çöpe Gidiyor

Buzdolabında kalan atık yiyecekleri artık çöpe atmanıza gerek yok. Gıdaları değerlendir!

NEDEN BİR ARAYA GELİYORUZ?

Zor günlerden geçiyoruz. Sevdiklerinden, işinden, okulundan, sokaklardan uzakta evinde yeni bir düzene adapte olmaya çalışıyorsun. Eski günlere tekrar dönmenin hayalini kuruyor, yemekler yapıp bambaşka keşifler yapıyorsun.

Bizim de bir hayalimiz var! Salgından bile daha eski bir tarihe sahip olan ve zararı ölçülemeyecek kadar büyük olan gıda israfını engelleyebilmek, tüm insanlığın bu durumun en az salgın kadar tehlikeli olduğunun farkına varmasını sağlayabilmek. Özellikle salgın döneminde yapılan panik alışverişlerinin ve ihtiyaçtan fazlasını ‘’istiflemek’’ gibi davranışların evlerdeki gıda israfına neden olduğuna dikkat çekmek istiyoruz.

Bu nedenle ‘’Gıda İsrafına Son Verecek’’ bilimsel ve pratik çözümlerinle ödüllü yarışmamıza seni de bekliyoruz. Akıl dolu çözümlerinle seni de aramızda görmek bizleri çok mutlu edecek.

Kimler Katılabilir

Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm üniversitelerde okuyan her öğrenci bölümü ve sınıfı fark etmeksizin yarışmamıza katılabilir.

Yarışmaya bireysel olarak veya takım halinde başvuru yapabilirsin.

Başvuruları takım temsilcileri, takımı adına yapacaktır.

Başvuruda ismi bulunan bütün öğrencilerin ortak başvuru yapması gerekmektedir. Aynı proje ile birden fazla başvuru yapılamaz.

Başvuru koşullarının başvuruda yer alan tüm öğrenciler tarafından sağlanması zorunludur. Yarışmanın herhangi bir aşamasında veya yarışma tamamlandıktan sonra koşulları sağlamadığı kurum tarafından tespit edilen başvurular yarışmadan elenir, verilen ödüller geri alınır.

Başvuru Belgeleri

Başvuru tarihleri (1 Mayıs 2020 – 30 Kasım 2020) içinde alınmış resmi nitelikli (imzalı veya barkodlu) veya E-devlet üzerinden alınan ve program bilgilerini içeren barkodlu öğrenci belgeleri

Proje raporu ve özeti

Üçten fazla öğrenci tarafından hazırlanan projelerde, başvuruda isimleri yer almayan kişilere ait muvafakatnameler

Proje için gerekli olması halinde Etik Kurul/Yasal İzin/Özel İzin Belgesi, (Resim veya benzeri kullanımlar için)

*Eksik, hatalı veya yanlış bilgi veya belge ile başvuru yapılması veya değerlendirme kriterlerinde Etik İhlal Gerekçeleri belirtilen durumlarının tespiti halinde başvurular yarışmadan elenir, verilen ödüller geri alınır.

ÖDÜLLER

  1. ÖDÜLÜ

₺30.000

  1. ÖDÜLÜ

₺15.000

  1. ÖDÜLÜ

₺10.000

MANSIYON ÖDÜLÜ

₺5.000

MANSIYON ÖDÜLÜ

₺5.000

 

Detaylı Bilgi için

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.