İnceleme: Su Hatırlatıcı Programı

Verification: f620c14aed060f2a
03.03.2018
A+
A-

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle hiç şüphesiz yaşam tarzımızda ciddi değişiklikler meydana geldi. Örnek olarak en basitinden artık televizyonlarda her haber bülteninden sonra hava durumunu beklemiyoruz. Bugünün, yarının hatta birkaç gün sonrasının hava durumunu telefonlardaki uygulamalar sayesinde hemen öğrenebiliyoruz. Veya geleneksel olarak her evde bulunan ve sürekli kullanılan takvimler artık yok veya sadece aksesuar olarak mevcut çünkü artık gerek namaz vakitleri olsun gerekse de tarihi hatırlamak olsun telefondan kontrol edilimektedir. Aslında buna benzer birçok akıllı uygulama mevcut. Bu yazımızda insan sağlığını ve teknolojiyi birarada bulusturan aslında çok basit ama bir o kadar gerekli ve ilginç bir uygulamadan bahsedeceğiz. Su Hatırlatma programı.

İnsanların vücut yapısına göre, günlük içilmesi gereken bir su miktarı vardır ve su hatırlatıcı programıda bu ihtiyacı size hatirlatmak için hazırlanmıştır. Günde ne kadar su içmeliyizin aslında net bir cevabı yok bu kişiden kişiye mevsimden mevsime gibi birçok faktörle değişebilecek birşey. Ancak suyun genel olarak faydalı bir içecek olduğu veya en azından en zararsız içeceklerden biri olduğu çoğu kişi tarafından kabul edilmektedir. Ancak bazı insanlar gün içinde su içmeyi unutur, önemsemez veya farklı sebeplerden dolayı ihmal eder. İşte bu gibi durumlar için devreye giren program “Su Hatırlatıcı” programıdır. Bu programı kullanarak, siz unutsanız da, program size vakti geldiğinde hatırlatıyor ve hatta kendi bünyenize göre su içmeniz için miktarı da belirlediğinden, yeteri kadar içtiğinizde günlük limiti doldurduğunuzu belirtiyor.

Su Hatırlatıcı Faydaları Nelerdir?

Su Hatırlatıcı’nın en büyük faydası hiç şüphesiz size bildirim yollayarak gün içinde belli aralıklarla sizi su içmeye teşvik etmesidir. Su Hatırlatıcı programını Apple Store’dan veya Google PlayStore’dan indirebilirsiniz. Uygulamaya üye olduktan sonra, uygulama sizinle ilgili bazı bilgileri öğrenmek isteyecektir. Örneğin; yaş, kilo, boy, cinsiyet, vb. gibi. Bu bilgilere göre de, sizin günlük ne kadar su içmeniz gerektiğini size hesaplıyor. Uygulamaya alarm kuruyorsunuz ve bu alarm öttüğü zaman, sizin bir bardak su içmeniz gerekiyor. Alarm uygulamanın belirlediği miktarı içene kadar devam edecektir. Hatta uygulamada öyle bir çizelge tasarlanmış ki, içmediğiniz ve içtiğiniz miktarların hepsi kayıt altına alınıyor. Dolayısıyla hangi gün ne kadar içtiğinizi veya içmediğinizi geçmişe yönelik kontrol edebiliyorsunuz. Suyun sadece insanın susama duygusunu gidermediği aynı zamanda sağlıklı bir bünye için gerekli olduğu bilinmektedir. Örneğin böbreklerinizin çalışması ve temizlenmesinde su çok önemli rol oynamaktadir.

Kısacası su içmeyi unutan biriyseniz veya sofraya geçmeden aklınıza gelmiyorsa ve size hatırlatacak kimse yoksa bu uygulamayı indirip kendinizi su içme konusunda düzene sokabilrisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.