İnceleme: Gıda Notları İnternet Sitesi

Verification: f620c14aed060f2a
17.11.2018
A+
A-

İnceleme: Gıda Notları İnternet Sitesi (gidanotlari.com)

Bayatlamış yumurta nasıl anlaşılır, Stevia nedir, Gıdada katkı maddeleri nelerdir ve bunların insan vücuduna etkileri nelerdir gibi daha birçok soruyu muhakkak kendinize sormuşsunuzdur. Hatta bazen bunu internetten araştırmış iyi kötü cevap bulmuşsunuzdur. Eğer bu tarz soruların cevabını bulmak istiyorsanız, size iyi bir haberimiz var. Varlığından az önce haberdar olduğumuz bir siteyi sizler için önereceğiz, www.gidanotlari.com bu tür sorular için kurulmuş bir site.

Sitenin kuruluş amacını “… adını dahi duymadığımız katkılar, kimyasallar, koruyucular ‘içindekiler’ kısmında yerini almaktadır. Bu siteyi kurma amacımız, gıda sektöründe tecrübe sahibi gıda mühendisi ve gıda teknikeri gibi bilimsel insanların yönlendirmeleri ile gıda sektöründe kullanılan yeni yöntemler, katkılar, tanımlamalar, etiket bilgileri, vb. kavramları siz takipçilerimize aktararak daha seçici ve dolayısıyla ne tükettiğini bilen bilinçli tüketici kitlesi oluşturabilmektir.” böyle anlatmakta bize sitenin hakkımızda kısmı..

Site ayrıca Gıda Sözlüğü kategorisi altında sektörel bir sözlük oluşturma amacında ve gıdanın her alanıyla ilgili yazılar yazmaya devam etmektedir. Ayrıca Gıda Mühendisliği ile ilgili sektörel ve kariyer makalelere de yer veren site “Nasıl Üretilir? kategorisylede bize gıda ürünlerinin üretimi hakkında bilgi vermektedir.

Siz Gıdakolik’in değerli okurları için önereceğimiz bir site. İyi keşifler.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.