Gıda 4.0 Paneli: Dünya Gıda Günü

Verification: f620c14aed060f2a
12.10.2018
A+
A-

Gıda 4.0 Paneli: Dünya Gıda Günü

1979 yılından bu yana her yıl kutlanan Dünya Gıda Günü, gerek BM Gıda ve Tarım Örgütü tarafından gerekse de değişik gıda firmaları ve meslek kuruluşları tarafından kutlanmaktadır. Ne yazık ki ülkemizde bu tür günler mesleki açıdan gelişim ve duyarlılık için fırsat görünmemekte ve çoğunlukla ihmal edilmektedir. Ancak bu sene durum farklı. Abant İzzet Baysal Universitesi’nde bu sene Dünya Gıda Günü’nde Gıda 4.0 paneli yapılacak.

Daha çok Sanayi 4.0 diye duyduğumuz panelleri ülkemizde halen önemli bir üretim ve tüketim alanı olan gıdada görmesi bizi gururlandı. Panel Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Tarım ve Ormancılık Bakanlığı, Gıda Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Bolu Kent Konseyi sponsorluğunda 16 Ekim 2018 saat 14.00’da Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi Mavi Salon’da yapılacaktır.

Cem Kösemeci, İzzet Murat ve Prof. Mustafa Alışarlı’ nın açılış konuşmalarından sonra Akıllı Köy Projesi, Akıllı Ambalaj Uygulamaları ve Nanoteknoloji, Bir Başarı Hikayesi: Zeytin Çekirdeğinden Plastiğe, Yapay Zeka ve Tarım 4.0 panelleri yapılacak ve panel tartışma, sonuç ve müzik dinletisi ile sona erecek.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.