Diyet Yaparken Neler Düşünmeliyiz

Verification: f620c14aed060f2a
21.01.2019
A+
A-

Diyet Yaparken Neler Düşünmeliyiz?

 

TÜM İNSANLARIN ZORLU SERÜVENİ

 

Her pazartesi yeni bir programa başlayıp salı günü bozmak ve ertesi hafta bu döngünün tekrarlanması tanıdık geliyor değil mi. Diyet insanların yaşamının belirli bir bölümünde mutlaka denediği, başarılı olduğu veya olamadığı bazen bir kabus bazen de sıkıcı bir program.

 

KİLO VERMEK İDEAL KİLODA OLUNDUĞUNU DÜŞÜNMEKLE MÜMKÜNDÜR

 

insan beyninin önemli bir işlevi düşünme seviyesinde gizli olan mekanizma. Dolayısıyla kilo vermeye karar verildiğinde yapılması gereken en önemli husus ince olduğunuzu düşünmek, olmak istediğiniz ideal kiloda olduğunu varsayıp buna kendinizi inandırmak. Bu doğrultuda tüm kilo, şişmanlık gibi negatif düşüncelerden zihnimizi soyutlayıp yediğimiz her şeyden duyduğumuz pişmanlığı ortadan kaldırmak. Yani ne içsem yarıyor ne yesem kilo alıyorum değil, ideal kilodayım her gün daha da inceliyorum, sağlıklıyım telkinini yapmak ve rejim yapma psikolojisinden tamamıyla uzaklaşmaktır.

 

Yoksunluk psikolojisi her konuda olduğu gibi kilo konusunda da kendisini gösterip, sürekli yiyemediği şeyleri düşünen beynin belki de tüm iradesini kırıp büyük bir iştahla yiyeceklere atılmasını sağlayacak ve bilinçaltı da buna yardım edecektir.

 

O yüzden her şeyden ölçülü biçimde tüketerek perhiz psikolojisinden çıkıp yenilenlere dikkat edip, az ve öz yiyerek olabildiğince gün içinde aktif olarak zorlu olan bu konuyu alt etmek mümkündür.

 

BEYİN GÜCÜYLE BİR GECEDE BİLE BİR KAÇ KİLOYU ATMAK OLANAKLI

 

Çok kiloluyum diye düşünen kişiye bilinç altı yardım edecektir. Yine en önemli konu girilen tüm sosyal çevrelerde kilo konusunu mümkünse hiç konuşmamak, bu konuyu unutmak önemlidir. Çünkü neye odaklanılırsa o büyüyeceği ve onu gerçekleştireceğimiz için sürekli kilo konusunda konuşmak da doğal olarak kilolu olunmasını getirecektir.

 

O zaman yapılan diyetlerde haftada bir gün her şeyi yiyebilirsiniz konusu da çok elverişli bir yol değil dolayısıyla. Haftanın bir günü istediği her şeyi yiyebilen kişinin ertesi gün daha düşük gıdalı programa dönmesinin zorluğu da göz önüne alınmalıdır.

 

Her gün mutlaka bol su içmek, yani günde en az bir buçuk litre olmak üzere, her öğünden önce mutlaka iki bardak su içmek iştahı da düzenleyecektir.

 

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.