Diyet Uzmanları İçin Para Verilir Mi

Verification: f620c14aed060f2a
11.01.2019
A+
A-

Diyet Uzmanları İçin Para Verilir Mi

 

Diyet Nedir?

 

Diyet sizce internetten ya da arkadaşlarınızdan öğrendikleriniz veya başkalarına verilen diyet listeleri midir? Diyet listeleri hep aynı mıdır? Diyet yapmak moralinizin bozulması ya da kendinize güveninizi kaybetmeniz midir? Bu soruların kesin ve tek cevabı var o da ”hayır”. Diyet kişiye özeldir. Kişinin sağlığı ve olması gereken ağırlığı düşünülerek kişinin yaşına, cinsiyetine, boyuna, ağırlığına, mesleğine vs. özel yazılır. Diyet listeleri herkesin aynı olamaz ve diyet listelerini diyetisyenler düzenler.

 

Günümüzde her 10 kişiden 5’inin sosyal medya hesaplarında ”diyet” ya da ”uzman” yazıyor olsa da onlar bu bilimin eğitimini almamış, para için insanların sağlığını sabah kaçta kalkacağından daha az düşünen kişilerdir. Güvenmeyin onlara. Hem umutlarınızı hem de paranızı sömürücü, fırsatçı kişiler onlar. Peki, kime mi güvenin? Diyetisyenlere tabi. Diyetisyenler size uygun diyet listelerini hazırlayabilmek için 4 yıl boyunca yoğun bir şekilde eğitimini görüp daha sonra sahalarda staj yapan kişilerdir. Diyetisyenlerin ilk amacı para kazanmak değil kişiyi sağlığına kavuşturmaktır.

 

Diyetisyenler Neler Yapıyor?

 

Diyetisyenler öncelikle sizi tanımak için detaylı öykünüzü alıyor ve sizin yaşam tarzınıza uygun diyet listelerini hazırlıyor. Motivasyonunuzu yüksek tutabilmek adına sizi sıkı bir takibe alıyor ve diyette tek başına olmadığınızı, her zaman yanınızda olduğunu size hissettiriyor. Diyetisyenler size sağlıklı beslenmeyi öğretmeyi hedefliyor. Hayatınız boyunca işinize yarayacak, önemli bilgileri öğrenmenize yardımcı oluyorlar. 1 aylık, 6 aylık ya da 1 yıllık bir zayıflama diyeti yerine size hayat boyu fit ve sağlıklı kalabilmek adına sağlıklı beslenmeyi öğretiyorlar.

 

Genel olarak diyette doğru bilinen yanlışları, yasak adı altında size empoze edilen kuralları yıkmayı ve en önemlisi hayata bakış açınızda bir iyileştirme yapmanıza yardımcı oluyor. Bunları yaparken de her işini düzgün yapan insan gibi para kazanıyorlar. Sizce sosyal medyada gördüğünüz umut tacirleri mi yoksa diyetisyenler mi gerçek diyet uzmanı? Sizce kime güvenmek daha doğru? Sizce kime ödediğiniz paranın karşılığında gerçek bir hizmet alıyorsunuz? Bu soruların her birinin cevabı paragrafta gizlidir. Doğru bir düşünce tarzıyla cevapları bulup ona göre kararlar almalısınız.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.