Alanımızla İlgili Takip Edilmesi Gereken Köşe Yazarları

29.01.2019
A+
A-

Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Beslenme ile ilgili Yazan Köşe Yazarları

Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Beslenme gibi konularla ilgili takip edecğimiz kitap, dergi ve siteleri daha önceki haberlerimizde belirtmiştik. Bu yazımızda ise bu konularla ilgili takip edilmesi gereken köşe yazarlarını ele alacağız. Zaten kendi sitemizin yazarlarını takip ettiğiniz için onları bu listeye koymayacağız.

Ali Ekber Yıldırım

Ekonomi gazetesi olan Dünya gazetesinde yazan ve aynı zamanda Tarimdunyasi.net’in sahibi olan Ali Ekber Yıldırım, 30 yıllık gazeticilik kariyerinin 22 yılını tarım ile ilgili konularla geçirdi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 2010 yılında yılın gazetecisi seçilerek zaten daha önce aldığı birçok ekonomi gazeteciliği ve tarım gazeteceliğine bir ödül daha eklemiş oldu.

Osman Müftüoğlu

Hürriyet gazetesi yazarı Osman Müftüoğlu, pazar gunleri hariç hergün köşesini doldurmaktadır. Köşesinde daha çok beslenme ve sağlık üzerinde yoğunlaşan Müftüoğlu zaten aynı zamanda bir tıp profesörüdür. Doktorluk kariyerinde 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’inde özel doktorluğu olan Prof. Müftüoğlu, 10’dan fazla kitabın yazarıdır.

Harun Baytekin

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde profesörlüğüne devam eden, Prof. Baytekin, tarım.com.tr adlı ınternet sitesinde düzenli olarak tarım, hayvancılık ve bunların ekonomisi ile ilgili yazılar yazmaktadır. Tarımsal Uygulamalarda Yenilenebilir Enerji Kullanımı üzerine başka akademisyenlerle beraber ortak bir kitabı mevcut olup birçok yayına sahiptir.

Naim Özdamar

Tarim.com.tr’ internet sitesinde tarım ve hayvancılıkla ilgili yazılar yazan Özdamar, yerel ve genel tarih araştırmaları ile ilgili biten ve devam eden birçok kitap projesine sahiptir.Buharkent Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanlığınıda yürüten Özdamar, aynı zamanda birçok şiir kitabınada imza atmıştır.

Erkan Rehber

Aydınlık gazetesinde tarım ve gıdanın ekonomisi ile ilgili yazılar yazan aynı zamanda profesörlük unvanına sahiptir. Türkçe ve İngilizce’de 15’ten fazla akademik kitaba sahip olan Prof. Rehber, aynı zamanda birçok dergide hakemlik yapmaktadır.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.