Yemek Siparişi Verme Programları

Verification: f620c14aed060f2a
07.03.2018
A+
A-

Teknolojinin insan hayatını etkilediği tartışılmaz bir gerçek. Kimileri insanların yaşam şekillerinin teknolojiyle beraber gittiğini savunurken kimileri ise teknolojinin aslında insan hayatını çok kolaylaştırdığını ve aslında gelenek olarak uyduğumuz şeylerin gereksiz şeyler olduğunu savunmaktadır. Şüphesizki bu iki görüş hakim olan görüşler değildir, arada kalanlar var, teknolijiyi tehlikeli bulup nimetlerinden faydalananlar var ve daha birçok farklı düşünce mevcut.

Teknolojiyi ister sevelim ister sevmeyelim, insan hayatını etkilediği bir gerçek. Eskiden evde yemek pişirmek istemeyip evde yemek istersek iki alternatifimiz vardı. Birincisi yemeği gidip kendimiz almak ikincisi ise telefonla evlere sipariş yapan yerleri arayarak yemek istetmek. Ancak akıllı uygulamaların hayatımıza girmesiyle artık bu ikisi tek ve hatta ilk alternefimiz olmaktan çıktı.

Evlere sipariş verebilmek için iki farklı uygulama türü mevcuttur. Birincisi o restorantın kendi uygulaması varsa direk o firmanın uygulamasını indirerek o firmadan yemek istetmek. Bu tür uygulamalar ne yazıkki çoğunlukla çok şubeli yemek firmalarında mevcut olup ekseriyyetle fast food tarzı yemekler servis etmektedirler. İkinci tür uygulamalar ise aslında kendisi bir yemek firmasi olmayıp yemek yemek isteyenle yemek satmak isteyeni birbirine bağlayan akıllı uygulamalardır. Bu yazımızda size yemek yemek isteyenlerle yemek satmak isteyenleri buluşturan bazı uygulamaları sunacağız. 

Online yemek siparişi denince Türkiye’de akla gelen ilk uygulama çoğunlukla Yemek Sepeti olmaktadır. Yemek Sepeti uygulamasını kullanarak Türkiye’nin 81 ili olmazsa da 66 il ve Kıbrıs’tan siparişlerinizi verebilirsiniz. Yemek Sepetinde zincir firmalardan yemek istetebileceğiniz gibi bazı yerel firmalardanda yararlanabilirsiniz.

İkinci uygulamamız son zamanlarda kendinden daha çok bahsettiren Fiyuu uygulamasıdır. Turkiye’de 68 ilde hizmet verdiğini belirten Fiyuu, teslimatın hızlı ve güvenilir olduğunu ve bu yüzden bu sektörde iddialı olduğunu savunmaktadır.

Yemekumbara bu alanda üçüncü uygulamamız olacak. Bu uygulamanın iddialı olduğu iku nokta birincisi yediğin yemeğin yüzde 5’ini kumbarana attığını ve biriktirdiğin paralarla daha sonra yemek siparişi verebilmendir. İkinci güzelliği ise herhangi bir komisyonun olmamasıdır.

Acıkınca.com uygulaması bir başka seçeneğimiz, ancak bu site ne yazık ki suan için çok az ilde hizmet vermekte olup kısa bir zamanda yayılacağı tahmin edilmektedir.

Doyurunbeni.com uygulamasıda yine acıkınca.com gibi çok az ilde hizmet veren ancak kısa bir zamanda iddialı olma plani yapan bir başka uygulama.

Bu yazımızın son uygulaması adreseyemek.com olacaktır. Bu uygulamanın bir güzelliği kredi kartı kullanmak zorunda olmamanız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.