Pratik, Basit, Lezzetli ve Sağlıklı Bir Tatlı (ZİNGİL TATLISI)

Verification: f620c14aed060f2a
30.07.2018
A+
A-

Pratik, Basit, Lezzetli ve Sağlıklı Bir Tatlı (ZİNGİL TATLISI)

Çocuklarınızın okuldan gelişini boş beklemek istemiyorsanız ve çocuklarınızı ufak bir sürprizle karşılamak istiyorsanız? Bu tarif tam sizin için;

Altı adet yumurtayı kırıp bir kaba çırpmak için boşaltıyorsunuz hemen akabinde 5 yemek kaşığı yoğurt, 2.5 su bardağı un ekliyorsunuz, 1 yemek kaşığı yağ ve yarım kaşık karbonat ekleyerek karışımınızı hazır hale getiriyorsunuz.

Bir yandan da bir tavaya yağ koyup kızarmasını bekleyin. Kaşıkla ufak şekilli parçalar haline getirdiğiniz karışımı yağa bırakıyorsunuz. Hafif kızardıktan sonra diğer tarafını da aynı şekilde kızartıp birebir ölçekle hazırlamış olduğunuz şeker-su Şerbete batırdıktan sonra servise hazır hale getirebilirsiniz

Tatlımız çok pratik olduğundan hemen hazırlandı ve daha çocuklarınız gelişine uzun bir süre mi var. Endişelenmeyin Zingil tatlısı sıcak yendiği gibi soğukta çok lezzetli bir tatlı.

Yumurta, Un, Şeker ve Yağ içerdiği içinde çok besleyici ve doyurucu bir tatlı. Tatlımıza ceviz, badem, fıstık gibi yemişler koyarak hem daha lezzetli hem de daha besleyici ve sağlık yapabilirsiniz.

Ben çok hantal ve tembel birsiyim diyorsanız o zaman bu eşsiz lezzeti Mardin seyahatine öteleyip yerel tatlıcılardan afiyetle tüketebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.