Soğuk Algınlığına İyi Gelen 5 Çorba

Verification: f620c14aed060f2a
10.01.2020
A+
A-

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Çorbalar

Kış aylarının popüler problemidir soğuk algınlığı.. Sabah uyandığımızda burnumuzun akması, boğazımızın ağrıması ile çok karşılaşırız. Sonrasında öksürük, baş ağrısı, yüksek ateş ile iyice bedenimize hastalık yapışır.  Sıkı giyinmek, kendimizi sıcak tutmak her zaman işe yarayan seçimler olmayabilir. Bazı kişiler soğuk algınlığına yakalanmazken, bazı kişiler yaz ve kış fark etmeksizin, soğuk algınlığı ile mücadele edebilirler.

Soğuk algınlığının başlamasının temelinde vücuttaki bağışıklığın önemi yatar. Antibiyotikle alakalı  ilaçlar, çok çeşitli bitki çayları bazen bizleri hastalıktan koruyabiilir. Bağışıklıkğımızı güçlendirmek için bir diğer yol ise çorba içmekten geçer. İşte şimdi sizlere güzel olan, bu hastalığa karşı oldukça etkili çorba çeşitlerini anlatmaya çalışacağım. Soğuk algınlğına iyi gelen bazı çorbalar.

Çorba Çeşitleri

  • Brokoli çorbası;

Sebze çorbası sevenler için farklı bir alternatif olarak görülen, oldukça lezzetli olduğunu düşünülen brokoli çorbasımutlaka kış mevsimin de içilmelidir. İçinde E, C ve A vitaminleri olan, bağışıklığı güçlendiren etkiye sahip bir çorbadır. İsteğe göre kremalı olarak yapabilir.

 

  • Mercimek çorbası;

Bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır. Sabah kalkıldığında mercimek çorbası içerek günümüze başlıyorsak soğuk algınlığı hastalığına yakalanma riskimiz oldukça azalır. Üzerine konan limon ve pul biber soğuk algınlığı hastalığına karşı vücudumuzu koruyarak çok daha güçlü, etkili kılmaktadır.

 

  • Tavuk çorbası;

Hem lezzetli hem şifa deposu bir çorbadır. Özellikle boğaz bölgesinde balgam gibi sorunları gidererek hastalığa bir çözüm olmaktadır. Soğuk algınlığına yakalananlar mutlaka tüketmelidir.

 

  • Tarhana çorbası;

Bağışıklığa yardımcı olan ve güçlendiren, gribe karşı etkili bir diğer çorbadır. İyileşme sürecini azaltan, midemizin işleyişini rahatlatır hale getiren çorba türü olduğundan dolayı kesinlikle içilmelidir. Tarhana çorbasının yapılmasında kullanılan domatesleri organik ve doğal olması özen sağlığımız yararlı olacaktır.

 

  • Domates çorbası;

Yapımı oldukça pratik olan, vücut direnç seviyesini arttıran bir çorbadır. Bilim adamlarının yaptığı çalışmalar neticesinde domates çorbasının grip hastalığının tedavisi edilmesinde yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

 

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.