İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

22.09.2018
A+
A-

İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

Daha çok alternatif tıpla ilgili araştırmaları ile ön planda olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığına getirildikten sonra medyada daha da çok ön plana çıkmaya başlayan Kimya profesörüdür. Biyoteknoloji ve mikrobiyoloji uzmanı olan İbrahim Adnan Saraçoğlu, Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2015 yılında Cumhurbaşkanı başdanışmanı oalrak atanmıştır.

1949 yılında Safranbolu’da doğan İbrahim Adnan Saraçoğlu kimyager, akademisyen, biyoteknoloji ve mikrobiyoloji uzmanıdir. Kimya eğitimini tamamladıktan sonra 1982 yılında Avusturya Graz Teknik Üniversitesi’nde doktorasını aldiktan sonra aynı üniversitede biyoteknoloji ve mikrobiyoloji bölümünde asistan olarak görev yapmış bulunmaktadır. 1985-86 yıllarında Çukurova Üniversitesi’nde çalışan 1987 yılında Doçent ünvanı alan İbrahim Saraçoğlu, 1994 yılında Profesör olmuştur.

Çukurova Üniversitesin’de öğretim görevlisi olarak görev yapan İbrahim Saraçoğlu AVL Araştırma Merkezi’nde fizik ve medikal sensör bölümlerinde de üst düzey yönetici ve araştırmacı olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. Uluslararası platformda özellikle makaleleri ve belirli patentleri bulunan İbrahim Saraçoğlu, Viyana Teknik Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapmış ve burada da ciddi anlamda adını duyurmuştur.

Bitkilerin insan sağlığı üzerine birçok faydası olduğunu ve bu anlamda da son yıllar art arda ağırlıklı olarak bu konuları üzerinde çalıştığını bildiren Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu brokolinin prostatit ve iyi huylu prostat büyümesine aynı zamanda lavantanın da Hepatit B ve hepatit C ile karşı etkilerinin tüm dünyaya tanıtan isim olmayı başarmıştır.

Bitkisel olarak önleyici ve koruyucu tedavi kavramını ön plana çıkarmayı başaran ve bu konuda kendi yöntemlerini geliştiren İbrahim Saraçoğlu halen birçok hastalığa iyi geldiğini iddia ettiği bitkisel tedavi ürünleri geliştirmekte ve satmaktadır.

Bu yazıya katkı bulunarak geliştirmek istiyorsanız bilgi@gidakolik.com adresine ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.