Arı ve Arı Ürünleri ile Tedavi:

Verification: f620c14aed060f2a
21.10.2018
A+
A-

Arıların mucizevi hayvan olduğunu hepimiz biliyoruz peki gerek arıların ve gereksede arıların ürettiği bazı maddelerin bir iyileştirme metodu olabileceği aklınıza gelmişmiydi?

Arı ve Arı Ürünleri ile Tedavi:

Arı Sütü: Bilim camiasının da hakkında çalışmalar yürüttüğü arı sütü anti-tümör etkiler gösteriyor. Tümör büyümesini yavaşlatan ve durduran bu etkilere ek olarak arı sütünün etkin maddelerinden olan HDA-10 kanser hücrelerinin yaygınlaşmasını ve yer değiştirmesini (metastaz) de engellediği biliniyor.

Bal: Çok eski zamanlardan beri bal öksürük, kabızlık, nezle, ağrı dindirici, mide kuvvetlendirici, kalp çarpıntısını engellemek, iştah azaltıcı, alerji ve şişmanlık tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıcı bal şifalı bitkilerin kullanılmasına da elverişli bir şifalı hayvan ürünüdür.

Arı Zehiri: Bilim insanların yaptı araştırmalar neticesinde doktor tavsiyesi ve kontrolünde yapılması takdirde arı zehrinin; iltihaplanmaları azalttığı ve vücudun bağışıklık sistemini geliştirdiği düşünülmektedir. Arı zehrinin içeriğinde yüzde 50 oranında mellitin, yüzde 10-12 phospholipase A, geriye kalanında phospholipase B, apamin, adolpin ve protease inhibitörleri bulunmaktadır. Bu içerik nedeniyle daha çok kas-iskelet sistemini etkileyen bazı nörolojik (MS, ALS, Parkinson Hastalığı vs.) hastalıklarda, Romatizmal rahatsızlıklarda ( RA, Ankilozan Spondilit vs) kullanılmaktadır. Ancak tüm dünyada yapılan bilimsel çalışmalara baktığınızda arı zehrinin; kellik, sigara bıraktırma, hipertansiyon, eklem rahatsızlıklarında, deri sertleşmesi, kronik yorgunluk sendromu, yara izi, deri kanseri, ekzema, epilepsi iltihap kurutucu ve analjezik olarak kullanılabileceği bilinmektedir.

Arı Havası(Apiair): Arı kovanının ihtiva ettiği arı, bal, polen, propolis, arı sütü vb. karışımların oluşturduğu kokuları içeren havadan müteşekkildir. Tedavisinin  eski Mısırlara dayandığı bilinmektedir. Bronşit, Astım,  Alerjiler, Kronik akciğer hastalıkları, Enfeksiyonlara karşı hassasiyet, Bağışıklık sistemini Zayıflamış, Solunum yolu enfeksiyonları, Kronik baş ağrısı, migren, Stres, Depresyon gibi hastalıklara iyi geldiği tecrübe edilen tedavi Özel bir solunum maskesi ile, sıcak bir arı kovanı havayı teneffüs ederek, koşulları bir dizi tıbbi etkiye sahip bu değerli maddeleri, tüketmek. Apiterapi, doğal bir şekilde, birçok sorunların üstesinden gelmek için bize yardımcı olur ve sporcular, çocuklar ve yaşlılar için çok önemlidir. Önerilen tedavi süresi günde iki kez 3-12 gün, günde ise yarım saat olarak yapılabilir. Tedavinin etkisi altı ila sekiz hafta tamamlandıktan sonra Apiterapi etkisini göstermektedir.

Propolis: Genellikle ‘arı tutkalı’ olarak bilinen propolis,  önemli derecede vitamin (B1, B2, B6, C ve E) ve mineral (magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum, bakır, çinko, demir ve mahganez) içeren propolisin; içeriğindeki bu aktif bileşenler sayesinde; antiseptik, antienflamatuar, antioksidan, antibakteriyel, antimikotik, antifungal, antiülser, antikanser, ve immünomodülatör etkileriyle şifalı bir arı kovan bileşenidir. Bileşenlerini reçine, balmumu, uçucu yağlar, polen ve diğer organik bileşiklerden oluşmaktadır.Editör Notu:

Bu seri boyunca yayınlacak her türlü bilgi doktorunuzun onayına tabi tutulması gerekmetedir. Bu yazı dizisi boyunca yazılacak herşeyin doktorların ve bilim adamlarının onayı olmadan uygulanması ölüm dahil birçok hastalığa sebep olacağını unutmayın.YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.