Taşlardan Gelen Şifa: A’dan Z’ye Taşlar

Verification: f620c14aed060f2a
02.02.2020
A+
A-

TAŞLARDAN GELEN ŞİFA

AMETİST: Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı, bedendeki fazla elektrik yükünü alır. Cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmasıyla bilinir. Alerjik rahatsızlıklara, kalbe, migren ve diğer baş ağrılarına, göz hastalıklarına iyi geldiği söylenir.

AMAZONİT: Sinir sistemine, kalp ve kaslara faydalı olduğu söylenir.

 

AKİK: Diş ve kemik yapısına faydalıdır. Ağrıları gidermek için kullanılır. Cilt hastalıklarına iyi geldiği söylenir.

 

ARAGONİT: Ateşi düşürüp iltihabı azaltır. Özellikle spazmlarda, kas ve sinir hastalıklarında, ayrıca kırılan kemiklerin iyileşme sürecinde etkilidir. Saç kaybında tedavi edici olduğu söylenir.

 

AKUAMARİN: Troit bezi rahatsızlıkları, bronşit, astım ve solunum yolları rahatsızlıklarının tedavisinde etkilidir. Boğaz ağrılarına iyi geldiği söylenir.

 

AVENTURİN: Ciğerler, böbrekler, kan dolaşımı ve kalp sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğu söylenir.

 

AYTAŞI: Böbrek problemlerini giderdiği, bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri olduğu, sırt ağrıları, bacak ağrıları ve kramplara iyi geldiği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği, oburluğa karşı etkili olduğu söylenir.

 

DUMANLI KUVARS: Sinir sistemine iyi geldiği, özellikle kramplarda, el ve ayak rahatsızlıklarında etkili olduğu söylenir.

 

FLORİT: Beyne faydalı olduğu, baş ağrılarına karşı etkili olduğu için tercih edildiği söylenir.

 

HAVLİT: Kalsiyum dengesini düzenlediği söylenen taşın; kemikler ve dişler üzerinde de olumlu etkisi olduğu söylenir.

 

HEMATİT: Saçların daha gür çıkmasını sağlaması, romatizmaya karşı faydaları, kan dolaşımı üzerindeki pozitif etkileri ve dalağın düzgün çalışmasının sağlanması, söylenen faydalarıdır.

 

İNCİ: İnci aynı kemiklerimiz ve dişimiz gibi kalsiyumdan oluşur ve besinlerle aldığımız kalsiyumun vücudumuz tarafından gerçekten kullanılmasını sağlamasıyla bilinir. Migren ve kronik baş ağrılarında etkili olduğu söylenir.

 

KEHRİBAR: Boğaz ve troit enfeksiyonlarının tedavisine yardımcıdır. Guatr, astım, bronşit ve soğuk algınlığı tedavilerinde boyun bölgesinde kullanılmasıyla bilinir. Ağrıyan yerlere konulduğunda ağrıları hafiflettiği söylenir.

 

JASPER: Sindirim sistemi üzerinde faydaları olduğu, mesane, dalak, karaciğer ve endokrin sistemi üzerinde faydaları olduğu söylenir.

 

KALSEDON: Troit bezlerinin tedavisinde, vücut ateşinin düşürülmesi ve öksürüğün azaltılmasında kullanıldığı söylenir.

KALSİT: Diş, tırnak ve saçlarımıza olumlu etkileri olduğu, ayrıca kemiklerin gelişimi için önemli olan Kalsitinin iskelet, omurga ve kemikler üzerinde tedavi edici etkisi olduğu söylenir.

 

KAPLANGÖZÜ: Halk arasında baş ağrılarını hafiflettiği ve uykuyu kolaylaştırma amacıyla kullanıldığı, pankreas, dalak, sindirim sistemi, astım, kalp ve mide ağrısı için faydalı olduğu söylenir.

 

KRİZOPRAS: Vücudu toksinlerden arındırıcı etkisi olduğu ve aynı zamanda iç organlar üzerinde etkisi olduğu söylenir.

 

KRİSTAL KUVARS: Bilgisayar, telsiz ve cep telefonlarından yayılan radyasyonu toplaması maksadıyla kullanıldığı söylenir.

 

KANTAŞI: Kan dolaşımı, kalp ve akciğerler üzerinde tedavi edici özelliği olduğu söylenir.

 

LAL TAŞI: Menopozun kötü etkilerini ve adet sancılarını hafiflettiği, düzensiz kanamalara ve bel ağrılarına iyi geldiği, damarlar için faydalı olduğu söylenir.

 

LAPİS LAZULİ: Troit bezleri ve tansiyon üzerinde faydalı olduğu, kemikler üzerinde olumlu etkileri olduğu, küçük çocukların solunum yolu rahatsızlıklarını hafiflettiği söylenir.

 

LABRADORİT: Hücre emilimini ve metabolizmayı dengelemesiyle, hücrelerin gerekli besinleri dengeli bir şekilde ayrıştırmasını sağladığı ve böylece ideal kiloya kavuşturulmasına yardım ettiği, bağışıklık sistemi üzerinde faydaları olduğu, sindirim sistemini desteklediği, özellikle mideyle ilgili düzensizlikleri giderdiği söylenir.

 

MERCAN: Kalp ve damar hastalığı, başta sedef hastalığı olmak üzere pek çok cilt hastalığı üzerinde faydaları olduğu söylenir.

 

MALAKİT: Romatizmaya, adale kasılmalarına, karın ağrısına iyi geldiği, deniz ve araba tutması durumlarındaki mide bulantısı durumlarına karşı faydalı olduğu söylenir.

 

ONİKS: Tansiyon ve sinir üzerinde, özellikle kas, kemik ve sinir hastalıklarında faydalı olduğu söylenir.

 

OBSİDYEN: Karaciğeri temizlediği söylenir.

 

OPAL: Kan ve böbrek hastalıklarına, eklem iltihabına, göz hastalıklarına iyi geldiği söylenir.

 

PEMBE KUVARS: Bedenin ısı sistemi, akciğerler ve böbrekler üzerinde etkili olduğu, kan dolaşımı için faydalı olduğu söylenir.

 

PERİDOT: Ciğerler, dalak, kalp, doku bozulmaları ve pankreas üzerinde faydalı olduğu söylenir.

 

PİRİT: Kan dolaşımına iyi geldiği ve aynı zamanda da hazımsızlık çekenler için tavsiye edilebilecek bir taş olduğu söylenir.

 

RUTİL KUVARS: Bilgisayar, telsiz ve cep telefonu v.b. araçların yaymış olduğu radyasyon ışınlarını emici özelliği olduğu, bu özelliğin genellikle Kuvars ve Kuvars türü tüm taşlarda mevcut olduğu söylenir.

 

RODONİT: Kalp, akciğer ve kan dolaşımı üzerinde faydalı olduğu, iltihaplanmalarda ve böcek sokmalarında zehri aldığı, zehirli maddelerin vücuttan atılmasında etkili olduğu söylenir.

 

SİTRİN: Halk arasında negatif enerjiyi dağıtması ve aurayı temizlemesiyle bilinir. Antioksidan etkilidir. Göz hastalıklarına faydalı olduğu, bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği söylenir.

 

SEDEF: Bedeni toksinlerden temizleyip kan yapımına yardımcı olmasıyla ve toprak enerjisini çekerek vücuda dinçlik vermesiyle tanınan taştır. Hormon sistemini dengelediği, mesane, bağırsak, mide, böbrek, dalak ve karaciğer hastalıklarına iyi geldiği söylenir.

 

SODALİT: Halk arasında mide bulantısına, iltihaba, şişliklere ve boğaz ağrılarına iyi geldiği söylenir.

 

SAFİR: Böbrekler ve kalp üzerinde faydaları olduğu, tüm salgı bezlerini harekete geçirme özelliği olduğu söylenir.

 

TURMALİN: Uykuya iyi geldiği, hormon sistemini dengelediği söylenir.

 

TOPAZ: Kan dolaşımı bozukluğu sebebiyle ortaya çıkan uykusuzluk sorunlarında faydalı olduğu söylenir.

 

TURKUAZ: Sindirim sorunlarına faydalı olduğu, tansiyonu dengeleyerek kalp sorunlarına iyi geldiği söylenir.

 

UNAKİT: Kadınların hamilelik dönemlerinde faydaları olduğu, kalp ve dolaşım sistemine faydalı olduğu söylenir.

 

YAKUT: Düşük tansiyonu, bağışıklık sistemini dengeleyerek kan dolaşımının düzenli çalışmasına faydalı olduğu söylenir.

 

YEŞİM: Kan dolaşımının daha düzenli çalışmasını sağladığı, bel ağrılarında kullanıldığı söylenir.

 

ZÜMRÜT: Böbrek, kalp, ciğerler, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi üzerinde faydalı olduğu söylenir.

Editör Notu: Bu haberde ki etkiler kesin doğru etkiler olmayıp tedavinin bu taşlardan beklenmemesi gerekir. Bu sorunları yaşıyorsanız doktorunuzun tavsiyelerini dinlemeniz hayatıdır. Doktorunuzun dediği ile çelişmiyorsa bu taşları kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.