Tarım ve Hayvancılıkla ilgili Ekonomik Gelişmeleri Takip Etmek için Öneriler

Verification: f620c14aed060f2a
01.06.2018
A+
A-

Tarım ve Hayvancılıkla ilgili Ekonomik Gelişmeleri Takip Etmek için Öneriler

İnternet günümüzün belkide en büyük haber paylaşım merkezi haline döndü. Ekonomi ile ilgili haberler hiç şüphesiz en çok tıklanan kategoriler arasında yer almaktadır. Türkiye’nin geleneksel olarak tarım ülkesini olduğunu düşünürsek aslında tarım ile ilgili haberlere nisbeten çok yer ayrılmaktadır. Ancak bazı haber siteleri varki Gıda, Tarım ve Hayvancılığın ekonomisi ile ilgili ciddi haberler ve analizler yayınlamaktadır. Bu haberimizde size bunlardan bir kaçını derledik.

1) Bloomberg HT

Bloomberg dünya çapında ekonomi ile ilgili yayınlar yapan en iyi medya kuruluşlarından biri. Türkiye’de Habertürk ile işbirliği içinde olan Bloomberg HT’nin internet sayfasında Tarım haberleri için ayrı bir kategori bulunmaktadır. Bloomberg HT tarım sayfası gerek tarımdan sektörel haberler ve analizler yapmakta gereksede bakanlıkla ilgili haberlere yer vermektedir.

Site için:
http://www.bloomberght.com/tum-tarim-haberleri

2) Dünya Gazetesi

Ekonomi alanında Türkiye’nin en çok beğenilen haber portallarından biri olan Dünya Gazetesi grubu iki farklı portalla hizmet vermektedir. Dünya gazetesinin ana sayfasında Sektörel kısımda Tarıma özel bir sayfa ayrılmış ve aynı şekilde analiz ve gelişmeler sürekli güncellenmektedir.

Site için: http://www.bloomberght.com/tum-tarim-haberleri

Dünya grubunun ayrıca Dünya Gıda adında bir dergi ile hizmet vermektedir. Dünya Gıda Dergiside hem akademik hem sektörel gelişmeleri takip eden bir dergidir. Sitesi ise yine o tarzda haberler yapmaktadır.

Site için:

http://www.dunyagida.com.tr

3) Gazete Ekonomi

Bloomberg HT ve Dünya Gazetesi kadar tarıma yer ayırmasada tarım ekonomisini takip edebileceğimiz diğer bir portal Gazeteekonomi.com

4) TarımdanHaber

İsmindende anlaşılacağı üzere tarımdan haberler sunan sitede röportaj, analiz, rapor ve köşe yazılarına yer veren güçlü bir internet haber sitesi. Ayrıca soru cevap kısmıyla üreticilerin sorularını cevaplayan faydalı bir portal.

Site için:
https://www.tarimdanhaber.com

5) Etarim.net

Aslında tarımın ekonomisinden çok tarım için genel bir site olan etarim.net çok zengin bir içerkle kullanıcılarına hizmet vermekte. Gıda, Tarım ve Hayvancılıkla ilgili ekonomi ve gelişmeleri dahil birçok alandan bilgilendirici ve renkli içerikler için takip edilebilecek bir site.

Site için:

https://etarim.net/kategori/ekonomi

6) Tarımsal Haber

Yine tarım sektörüne dayalı birçok alanda haber ve analiz yayınlayan başka bir site http://www.tarimsalhaber.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.