Akreple Tedavi

Verification: f620c14aed060f2a
30.10.2018
A+
A-

Hayvanlarla Şifa yazı serimizin bugün ki konusu inanılması bir hayvan, ve hatta bazen öldürücü. Tüm yazılarımızda söylediğimiz gibi bu tür sifalari kendimizin evde yapabileceği bir uygulama değildirler. Hatta kendimiz denediğimizde ölüm veya ciddi yaralanmaya sebep olabilecek yöntemlerdir. Dolayısıyla tedavimizi doktorumuzun gösterdiği yolla yapılması gerekmektedir.

Akreple Tedavi: Meksika’ da yapılan çalışmalarda akrep zehrinin Parkinson hastalığı olan hayvanlarda beyinde dopamin düzeyini arttırarak fayda sağlayabileceği gözlenmiş ve araştırmalar devam etmektedir. Fakat halen ilaç olarak etkili bir preparat geliştirilmemiş olup bu konuda etkili ilaçların yerine kullanılmamaktadır.  Çeşitli türlerden akrep zehirlerinin içinde bulunan bileşenler laboratuvar ve hayvan çalışmalarında anti-kanser etkiye sahip bulunmuştur. Temel etkilerini sinyal ileti sisteminde önemli rol oynayan iyon kanallarının işlevini bozarak gösterir. Disülfid içeren peptitler sinir sistemine toksik etki gösterirken disülfit içermeyen peptitler de diğer biyolojik etkilerden sorumludur. Disülfit içermeyen peptitlerin sağlık sorunlarında kullanımı ile ilgili yoğun çalışmalar yürütülmektedir.

Editör Notu:

Bu seri boyunca yayınlacak her türlü bilgi doktorunuzun onayına tabi tutulması gerekmetedir. Bu yazı dizisi boyunca yazılacak herşeyin doktorların ve bilim adamlarının onayı olmadan uygulanması ölüm dahil birçok hastalığa sebep olacağını unutmayın.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.