Evde Yemek Yasaklansın!

Verification: f620c14aed060f2a
23.02.2018
A+
A-

[Not: Bu yazı baştan sona yalan olup rakamlar, açıklamalar ve kişiler tamamen hayal ürünüdür.]

Evde Yemek Yasaklansın!

Geçen hafta Anadolu Efes Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sutun’ın evde bira yapanların satışlarını etkilediğini iddia etti ve tüketiminin azalmamasına rağmen satışların azlığından yakındı. Vergilerin çok yüksek olduğunu ve dolayısıyla insanların alternatif yollara başvurduğunu belirten Sutun, bu durumu yetkililerle konuştuğunu söyledi. Yetkililerden vergi indirimi istedi, yasa dışı alkol üretiminin takibini mi istedi yoksa evde bira yapmayı yasaklayan bir duzenleme mi istedi bilinmez ama tüm Türkiye bunu evde içki yapma yasagi olarak algıladığı kesin.

Bunu duyan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Osman Mehmet Korkaya, Sutun’un çok önemli bir noktaya dikkat çektiğini ve kendilerininde bundan muzdarip olduklarını dile getirdi. Korkaya, kendisininde evde ekmek ve her türlü hamurlu işin yapılmasının yasaklanmasını talep edeceğini sözlerine ekledi. Öyle ki Korkaya ‘ya göre eğer evde hamur işleri yasaklanırsa ülke ekonomisi müthiş bir canlılığa girecek ve enflasyonu en az 2-3 derece aşağıya işsizliği ise yüzde 7 seviyelerine çekileceğini sözlerine ekledi. Hamur işlerinin evde yasaklanmasıyla devlet kasasına yılda en az 3-4 milyar TL’lık ekstra bir vergi geliri gireceğini ve aslında artık Türkiye’nin her türlü ekonomik sıkıntıyı aşmış olacağını dile getirdi.

Bu basın toplantısından hemen sonra, kürsüye Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Erdi Lollıgaz geçti ve Korkaya ve Sutun’a ülkeye yapmak istedikleri ekonomik katkı için teşekkür etti. Yenice alkol ve hamurlu ürünlerin evde yapımının yasaklanmasını desteklediğini ve hatta evde her türlü yemek yapımının Türkiye ekonomisinin önündeki en büyük düşman olduğunu sözlerine ekledi. Evde yemek yapımının yasaklanmasıyla 80 milyonluk Türkiyede en az 25 bin yeni lokanta açılacağını ve bunun yaklaşık 150 bin kişilik yeni istihdam sağlayacağını ve işsizlik oranlarının İsviçre seviyelerine kadar gerileyeceğini sözlerine ekledi. Yeni açılan lokanta ve restorantlardan alınan vergi sayesinde Türkiye kasasına her yıl 8 milyar TL’lık ek bir giriş olacağını savunan Lollıgaz konuşmasını büyük alkışlarla sonlandırdı.

Bunu duyan Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Ferdi Tursun, federasyonu olağanüstü toplantıya çağırarak bir imza kampanyası ile kendini Mecliste buldu. Tusun’a göre, Türkiye ekonomisinin en büyük düşmanı evde konaklamalardır. Topladığı imzaları mecliste bulduğu milletvekillerine veren Tusun, evde konaklamanın yasaklanmasıyla Türkiye’nin yurtdışından işçi almak zorunda kalacağını ve yurtdışına göç etmiş tüm Türkiye göçmenlerinin Turkiye’ye çalışmak üzere geri döneceğini savundu. Böylece Türkiye hem nüfus olarak artacak, hem Dünya’nın ilk 3 ekonomisine sıfır işsizlikle giren tek ülke olacağını sözlerine ekleyerek, kamuoyunun desteğini beklediklerini ve meselenin milli mesele olduğunu sözlerine ekleyerek sözlerini bitirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.