‘3. Uluslararası Tarım, Gıda, Veterinerlik ve Eczacılık Bilimleri Konferansı’ (ICAFOP 2019)

Verification: f620c14aed060f2a
30.09.2018
A+
A-

16 -18 Nisan 2019 tarihleri arasında Trabzon’da yapılacak ‘3. Uluslararası Tarım, Gıda, Veterinerlik ve Eczacılık Bilimleri Konferansı’ (ICAFOP 2019)’na davet başladı. Konferans Türkçe ve İngilizce dillerinde yapılacak ve her bir katılımcı ücret karşılığında en fazla iki bildiri yollayabilecek.

Önemli Tarihler

Konferans Programı İlanı

30 Mart, 2019

Özet Gönderimi Son Tarihi

1 Mart, 2019
Erken Kayıt Son Tarihi

15 Şubat, 2019
Geç Kayıt Son Tarihi

15 Mart, 2019
Tam Metin Bildirilerinin Son Gönderim Tarihi (Tam metin gönderimi zorunlu değildir.)

1 Mart, 2019

  1. ICAFOP – Trabzon Tarihi Nisan 16 – 18, 2019
    Kabul Mektuplarının Gönderimi: Özetlerin sunulmasından sonra iki hafta içinde kabul mektupları gönderilecektir.

Konular

  1. ICAFOP konferansı; Tarım, Gıda, Veterinerlik ve Eczacılık Bilimleri üzerine odaklanan geniş bir yelpazede teknolojik ilerlemelerin ve bilimsel araştırma sonuçlarının sunulması için disiplinlerarası bir bilimsel forumdur. ICAFOP – Trabzon 2019 Konferansına ait konu başlıkları aşağıdaki listelenmiştir.

TARIM BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ

Arazi ve Su Kaynakları, İklim Değişikliği, Hidroloji, Sulama, Tarım Makineleri, Tarımsal Enerji Sistemleri, Tarım Ekonomisi, Bahçıvanlık, Bitki Koruma, Hayvan Bilimleri, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Tarımsal Yapılar, Tarımsal Biyoteknoloji, Uzaktan Algılama ve CBS, Tarım Eğitimi, Biyosistem, Kimya, Organik Tarım, Biyoloji, Ekoloji, Su Ürünleri Mühendisliği vb.

GIDA BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ

Gıda Kimyası, Gıda Mikrobiyolojisi, Gıda Kalite Kontrolü, Beslenme, Gıda Mühendisliği Temel İşlemleri, Meyve-Sebze İşleme ve Mühendisliği, Gıda Üretim Teknolojileri, Süt İşleme ve Mühendisliği, Et Teknolojisi, Yağ İşleme ve Mühendisliği, Biyoteknoloji, Gıda Ambalajlaması, Gıda Kimyası, Geleneksel Gıdalar, Gıda Ekonomisi ve Endüstriyel Teknoloji, Proses Simülasyonu ve Optimizasyonu, Gıda Eğitimi vb.

VETERİNER BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ

Temel Veterinerlik Bilimleri, Veterinerlik Klinik Öncesi Bilimleri, Veterinerlik Eğitimi, Veterinerlik Teknolojisi, Veterinerlik Klinik Bilimleri, Veterinerlik Tarihi ve Deontolojisi, Süt İşletmeciliği, Hayvancılık Yönetimi ve Üretim Teknolojisi, Kanatlı Hayvan Bilimi ve Teknolojisi, Hayvan Genetiği ve Islahı, Hayvan Yemi ve Yem Teknolojisi, Zootekni ve Hayvan Besleme, Tıbbi Biyoistatistik, Sucul Hayvan Araştırmaları, Yaban Hayatı, Deneysel Hayvan Bilimleri, Gıda Hijyeni ve Teknolojisi vb.

ECZACILIK BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ

Eczacılık Meslek Bilimleri, Eczacılık Teknolojisi, Temel Eczacılık Bilimleri, Global İlaç Pazarı, Eczacılık Endüstrisi ve Yöneticilik, İlaç Güvenliği, Toksikoloji, Kozmetoloji vb.

Katılımcılar, konferansta en fazla iki bildiri sunabilirler. Konferansa gönderilen özet veya tam metin bildirilerin tamamı konferans e-kitabında basılacak olup 15 Nisan 2019 tarihinde web sitesinde yayınlanacaktır. Seçilen tam metinler 3. ICAFOP Konferansı’nı destekleyen dergilerde yayınlanacaktır. Konferans Yeni Akademik Teşvik Yönetmeliği şartlarını sağlamaktadır.

Kayıt ve bilgi için;

http://www.icafop.org/hos-geldiniz-t1.html
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.