DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Çok Bulutlu

3. Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi Fotoğraf Yarışması

Verification: f620c14aed060f2a
28.11.2018
A+
A-

Konu: “Suya dair her şey”dir.

Bilgiler, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu alt kolu olan internet sitesinden alınmıştır.

AMACI: Bu yarışma Antalya’da 21 – 25 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “3.Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi” kapsamında düzenlenmektedir. Yarışmacılardan “kongre konubaşlıkları ile uyumlu” ve “su ve sağlık ilişkisini” ortaya koyacak çalışmalar beklenmektedir.Kongrenin resmi web sitesi www.suvesaglik.org adresindeki Kongre Konu Başlıkları ektesunulmuştur.

Yarışma Katılım Şartları:

a. Yarışma, Seçici kurul üyeleri ve TFSF temsilcileri ile birinci dereceden yakınları dışında, 18yaş üstü, tüm amatör/profesyonel fotoğrafçılara açıktır.

b. Katılım ücretsizdir.

c. Yarışma, Dijital (Sayısal) kategoride, Renkli veya Siyah-Beyaz olmak üzere tek bölümlüdür.

d. Bir kişi yarışmaya en fazla 4 (dört) fotoğraf gönderebilir.

e. Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almışfotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz. Anılanfotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi biryarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, katılımcı hakkında kural ihlaliişlemi uygulanır.

f. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına aitgörüntülerin tamamen ya da kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.

g. Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunuve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

h. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibigöstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliklerkural ihlali sayılır.

i. Kural ihlali yapan kişilere “TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi”(www.tfsf.org.tr/indir/yarismalar/TFSF_Yarisma_Duzenleme_Standartlari_Yonergesi-YG_002-10-03_06_2017.pdf) 13. Madde’deki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödül ve/veyasergilemesi iptal edilir; ödül ve/veya sergileme yeri boş bırakılır; ödül, sergileme, unvan vekazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağıanlamı taşımaz; diğer ödül ve/veya sergileme almış ve/veya alamamış yarışmacılara talephakkı doğurmaz. Ödül ve/veya sergileme bedeli ödenmişse katılımcının iade etmesi gerekir.

j. Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar buyarışmaya katılamazlar.

k. Bu yarışmanın sahibi, yükümlüsü ve yürütücüsü “3. Uluslararası Su ve Sağlık KongresiDüzenleme Kurulu” olup, bu kurul adına “Kongre Bilimsel Sekreterliği” tam yetkilidir.

l. Yarışmacıların yüklediği fotoğraflar üç ayrı bulut sisteminde yedeklenir ve TFSF temsilcisitarafından jüri toplantısına getirilir. Fotoğraflar jüriye, internet bağlantılı ve tümüyle karartılabilirbir salonda; 3840 piksel x 2160 piksel çözünürlüklü bir projeksiyon makinesi ile en az 1, enfazla 2.5 m diyagonal uzunlukta bir ekranda veya ultra HD 4K 3840 piksel x 2160 pikselçözünürlüklü 42/55 inç’lik bir LCD monitörde, bilgisayar sistemi tarafından kodlanmışfotoğraflar üzerinden katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmadan sunulur. Jürinin seçimitamamlandıktan sonra ödül, sergileme alan ve satın alınan fotoğrafların eşleştirilmesi webtabanından online olarak yapılıp tutanağa geçirilir, jüri üyelerince imzalanır ve yarışmatakviminde belirtilen tarihte ilan edilir.2 / 7

m. Yarışma sonuçları http://www.suvesaglik.org/ adresinden ve Türkiye Fotoğraf SanatıFederasyonu – TFSF’nin www.tfsf.org.tr ve www.tfsfonayliyarismalar.org web sitelerinde ilanedilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara Düzenleme Kurulu tarafındantelefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.

n. Şartnamede yer almayan ve ihtilaflı durumlarda “TFSF Ulusal ve Uluslararası YarışmaDüzenleme Standartları Yönetmeliği” ile Seçici Kurul ve TFSF YK kararları geçerlidir.

Telif (Kullanım) Hakları:

• Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu, kendileri tarafından tasarlanıpçekildiğini taahhüt etmiş sayılacaklardır. Aksine davranıştan doğabilecek tüm hukuki ve cezaisorumluluk yarışmacıya ait olacaktır. Başka bir ifade ile Düzenleyici Kurum yarışmayagönderilen eserlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.

● Yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme alan fotoğrafların kullanım hakları eser sahibine ve3.Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi Sekretaryasına ait olacaktır. 3.Uluslararası Su ve SağlıkKongresi Sekreteryası, bu eserleri kendi yayını olan katalog, broşür, föy, insert, afiş, poster,kitap, dergi gibi basılı işlerle beraber web ve benzeri sanal ortamlarda tanıtım amaçlı olarak,eser sahibinin ismiyle birlikte kullanabilecektir (Fotoğraf ile kolaj vb grafik düzenlemeleryapılması durumunda ise, eser sahibinin ismi kullanılamamaktadır). Eser sahipleri kullanılanbu eserlere ilişkin her ne nam altında olursa olsun hiçbir ücret talebinde bulunmayacaklarınıbeyan ve kabul etmişlerdir.

● Fotoğraflarda bulunan canlı ya da cansız obje ile ilgili her türlü telif, izin vb taleplere ilişkinsorumluluk fotoğrafı çeken ve/veya fotoğrafı yarışmaya gönderene aittir. Eser gönderenler bukonuda (eserde yer alan/alabilecek kişi, araç, mekân, eser, kavram vb konularda) gerekenizinlerin kendileri tarafından alınmış olduğunu; doğabilecek ihtilaflarda tüm sorumluluğunkendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. Bu konuda oluşabilecek ihtilaflarda 3.Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi Sekreteryası sorumlu olmayacaktır.

• 3. Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi Sekreteryası, gerekli durumlarda fotoğrafın asıldosyasını katılımcıdan isteyebilir.• Ödül ve sergileme alanların fotoğrafları http://www.suvesaglik.org/ adresinde, online sergibölümünde sergilenecektir.

• Düzenleme Kurulu, fotoğrafların başka amaçlar için kullanılmasına, hiçbir koşul altında, izinvermez.

• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına aitgörüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkıihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

• Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve biryarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarındayayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortayaçıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.• Yarışmada ödül ve sergileme alamayan fotoğraflar Sonuç Bildirim Tarihi’nden 30 (otuz) günsonra sistemden silinecektir.

● Yarışmada ödül (derece, mansiyon) ve sergileme alan fotoğraflar 3. Uluslararası Su ve SağlıkKongresi Sekreteryası’nın http://www.suvesaglik.org/ ve TFSF’nin http://www.tfsf.org.tr ilehttp://tfsfonayliyarismalar.org/ web sitelerinde ve TFSF’nin Sosyal Medya (Facebook, Twitter,Instagram vb) hesaplarında tanıtım amaçlı ve yarışmanın amacına uygun olarak yayınlanacakve ayrıca ödül alan fotoğraflar TFSF yayını Almanak 2018’de yer alacaktır.

• TFSF’nin http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresine üye olmak ve fotoğraflarınıyüklemekle yarışma koşullarını okumuş, içeriğini anlamış ve hükümleri kabul edip onaylamışsayılırlar. Bu şartname, yarışmacının yarışma fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer.Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.3 / 7Fotoğrafların İsimlendirilmesi ve Yüklenmesi

• Fotoğraflar online (çevrimiçi) olarak http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresindenyüklenecektir.

• Yarışma, online (çevrimiçi) fotoğraf yükleme sistemi ile yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi(e-posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir.

• http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ sayfasına fotoğrafları yükleyebilmek için önce üyeolunması gerekmektedir. Daha önce üye olanlar eski kullanıcı adı ve şifrelerini kullanabilirler.

• Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarakdosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.

• Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde tarih,katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo vb bilgiler bulunmamalıdır.

• Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırmakalitesinde ve kısa kenarı en az 2048 piksel olmalıdır. Yüklenecek fotoğraflar 1 Mb’den küçükolmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir.

• Her bir fotoğraf dosyasının ismi 31 karakteri geçmemelidir. Fotoğrafların isimlendirmede Ç, Ğ,İ, Ö, Ş, Ü, ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ )kullanılabilir.

• Ülke kodu (Türkiye > TR) ve bölüm tanımlaması yapan karakter (Dijital > D) dışındaki tümharfler küçük olmalıdır.1. adım: Dosya adının ilk iki karakterine ülke kodu yazılmalıdır (Türkiye için “TR”).2. adım: Sonra eser sahibinin ismi maksimum 5 karakter olacak biçimde yazılmalıdır. (Örneğin“Ömer Eril Yılmaz” isimli katılımcı için omery veya erily veya oeyil gibi).3. adım: Sonraki karakter bölümün baş harfi olmalıdır (D > Dijital).4. adım: Fotoğrafın sıra no’su rakamla yazılmalı (1’den 4’e kadar) ve bundan sonra alt çizgieklenmelidir ( _ ).5. adım: Alt çizgiden sonra fotoğrafın adı toplam karakter sayısını geçmeyecek şekildeyazılmalıdır. Örneğin, “TRomeryD1_kirlenmislik” veya “TRomeryD2_suyun_karasi” gibi…

• İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdankaynaklı hatalar oluşması halinde onlineyarismalar@tfsf.org.tr veya melih.yanik@ayder.com.tradresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek vekatılımcı bilgilendirilecektir. Bu adresler fotoğraf yüklemesi için kullanılmaz. Bu adrese fotoğrafgönderilmesi yarışmaya katılındığı anlamına gelmez.

• Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için 3. Uluslararası Su ve SağlıkKongresi Sekreteryası sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Takvimi:

Son Katılım Tarihi : 14 Aralık 2018 saat 23.00 (TSI)

Seçici Kurul Toplantısı : 22 Aralık 2018Sonuç Bildirimi : 22 Aralık 2018

Ödüller:Birincilik : Ulaşım, Kongre katılımı, konaklama, belge,

İkincilik : Ulaşım, Kongre katılımı, konaklama, belge,

Üçüncülük : Ulaşım, Kongre katılımı, konaklama, belge,

Mansiyon (3 adet) : Belge Sergileme (en fazla 30 eser için) 

Şartname için
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: