Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme Fikrine 200 Bin TL Hibe

Verification: f620c14aed060f2a
20.01.2019
A+
A-

Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme Fikrine 200 Bin TL Hibe

Sürdürülebilir tarım son zamanlarda sıkça duyduğumuz ve gelişiminin desteklendiğini bildiğimiz bir alan… Örgün eğitim olmak şartıyla bir seneye lisans eğitiminizi bitirecekseniz veya yuksek lisans veya doktora öğrencisiyseniz veya lisans, yüksek lisans ve doktora eğitiminizden on sene geçmemişse ve en önemlisi uygulanabilirliği olan bir fikriniz varsa bu hibe programı size göre.

Resmi arayüz kuruluşu olarak, TÜBİTAK’ın 200.000 tl’lik hibe desteği sağladığı Bireysel Genç Girişim programı ile bir startup kurmak isteyen girişimci adaylarına özel destek sağlar.

BİGG-Ege’nin saha operasyonlarını koordine edecek olan Ege Teknopark kuluçka merkezi nüvEGE; 2015’ten beri donanım ve yaşam bilimleri odaklı ekren aşama startuplara uçtan uca destek sağlamaktadır. 2017-2018 yıllarında TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim programına yönlendirdiği girişimler 3 milyon tl’den fazla hibe tohum sermayeye ulaşmıştır. 2017’de TÜBİTAK’a yönlendirdiği 14 girişim takımının tamamının fonlanması ile %100 başarı oranı yakalamıştır.

BİGG-Ege projesinin resmi yürütücüsü Ege Teknopark başta yaşam bilimleri ve sağlık alanları olmak üzere İzmir ve bölgedeki teknoloji faaliyetlerinde merkezi bir rol üstlenen Türkiye’nin hızla büyüyen Teknoparklarındandır. EÜ EBİLTEM-TTO ise Türkiye’nin en eski ve deneyimli teknoloji transfer ofislerinden biri olarak teknoloji ticarileştirme konusundaki uzmanlık sahibidir.

Bu ekosistemin bir parçası olarak TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı’na hazırlanmak için

Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme

— Beslenme ve Fonksiyonel Gıda Teknolojileri

— Toprak ve Bitki Teknolojileri

— Sürdürülebilir Üretim Teknolojileri (kapalı mekan, dikey tarım vb.)

— Akıllı ve Temiz Tarım Teknolojileri

— Gıda Güvenliği, Kalitesi, İzlenebilirliğe Yönelik Teknolojiler

— Su Ürünleri

— Biyoteknoloji

— Diğer

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.